Loading...

Beğendik Köyü – Kırklareli | Kamp Alanları

Beğendik Köyü

Interrail, İğneada’da bir kamp organizasyonu yapılacağını duyurmuştu. Ben de 1 arkadaşımla buna dahil olmak istedim. Araba ile gidecektik ve 2 kişilik yerimiz daha vardı. Yol masraflarını paylaşmak için Facebook’tan grubun sayfasına yazdık ve buradan 1 kız, 1 erkek arkadaş da bize katıldı ve 4 kişi cuma iş çıkışı akşam yola çıktık.


İstanbul’dan TEM otoyolunu kullanarak Kırklareli’ne doğru ilerdik. Cuma akşam trafiğinin üstüne biraz da yollarda oyalanmamız sonucu yaklaşık 6 saat sonra, gece 02:00 gibi İğneada’ya ulaştık. Kamp yapılması gereken alanda, Interrail’den görevli biri bizi başka bir alana yönlendirdi çünkü jandarma kamp yapılmasına izin vermemiş. Gittiğimiz alanda bir futbol sahası içinde herkes bir yere kurulmuştu. Çadırı kurup, bir şeyler içip biraz sohbet ettikten sonra dinlemeye geçtik.


Sabah olduğunda herkes toparlanmaya başlamıştı çünkü farklı bir kamp alanına gidileceği iletildi. Bulunduğumuz noktadan 20 dakikalık bir mesafedeki Beğendik Köyü’ne konvoy halinde gittik. Bu bölgeye daha önce gelenler geceden Beğendik Köyü’ne gitmişti bile. Burası kamp yapmak için çok ideal bir yerdi. Deniz, kumsal ve ormanlık bir alan. Geceki tüm yorgunluk sabah erken saatte Beğendik Köyü’ne gittiğimizde yerine eğlenceli ve enerjik bir ortama bıraktı. Özellikle denizi çok güzel.


Beğendik Köyü - Interrail

Biz çadırları kurup, bir şeyler atıştırırken kampçıların neredeyse hepsi de artık kurulmuştu. Bizim tahmin ettiğimizden çok daha fazla bir kalabalık vardı. Yaklaşık 500 çadır olduğu söyleniyordu. Bu kadar fazla çadırın olduğu bir kamp yerinde dolaşmak gerçekten çok keyifli oluyor. Rengarenk çadırlar etrafında birbirine yardım eden, bir şeyler paylaşan yüzlerce insanın arasında oluyorsunuz ve farklı insanlarla tanışıyorsunuz.

Bu kamp alanında ateş yakmak serbest fakat çevre kontrolünü unutmamak gerekiyor çünkü burada çok kuvvetli bir rüzgar var. Rüzgar o kadar kuvvetli ki ağaçların çoğu eğik duruyor. Dikkatli olmak gerekir.

Liman yakınlarda isterseniz ufak bir restoran da var. Burada bir şeyler atıştırabilir ya da herkes gibi tuvalet ihtiyacı için de kullanabilirsiniz 🙂


Gece olunca yakılan ateşler alkolün etkisi ile yüksek sesli konuşmaları arttırsa da bunu hoşgörü ile karşılıyorsunuz ya da dayanamayıp yanlarına gidip, ellerinden şişeleri de alabilirsiniz bu size kalmış oluyor 🙂 Hepimiz farklıyız ama sonuçta ortak bir amaç için gelen aynı insanlarız.


Beğendik Köyü’ndeki 2 günlük kamp boyunca hiçbir olumsuz bir durumla karşılaşmayıp, aynı kamp kadrosu ile geri döndük ve başlangıcı yorucu olan ama sonrasında keyifli bir hale dönüşen güzel bir hafta sonu oldu.


Diğer kamp yerleri için tıklayınız.

TÜRKİYE’DE KAMP YAPILACAK HARİKA YERLER

Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »