Loading...

Uçuş Günlüğü | Tokyo’da 1. Gün

Uçuş Günlüğü – İstanbul-Moskova-Tokyo

Skyscanner’den yaptığım arama ile Ocak ayı içinde en ucuz bileti Aeroflot’ta buldum. Gidiş-dönüş 2.300,00 TL’ye bileti aldım.  Moskova aktarmalı Tokyo uçuşu. Aslında daha da ucuza alabilirdim ama 2 gün tarih belirleme ile geçirdiğim için 200 TL fazladan vermiş oldum.


Seyahatin ilk bölümü olan İstanbul AHL’den Moskova Sheremetyevo’ya 3 saat 40 dakika süren bir yolculuk oldu. Rusya’da kontrollerden çok hızlı bir şekilde, sorunsuz geçtim. Kontrollerde çok rahatlar, herhangi bir soru sorma ya da detaylı bir arama yok. Bu kısmı geçtikten sonra aktarma terminaline doğru yürümeye başladım. Sheremetyevo havaalanı çok büyük olduğu için bir ekranda, F terminalinden D terminaline gidişin 28 dakika olduğu yazıyordu. Buna şaşırmıştım ama gerçekten yürü yürü bitmedi. Bu sırada da Tokyo’ya giden başka Türklerle tanıştım. Farklı amaçlar için giden 3 Türk ile 4 saat bekleme süresi daha hızlı geçti. Bir ipucu olarak, Sheremetyevo’da Wi-Fi’ye telefonunuza şifre ile mesaj gelip bağlanmanız mümkün olsa da bize o mesaj bir türlü gelmedi. Bu yüzden Wi-Fi’ye çok güvenmemek gerek.


Uçuşun ikinci bölümü olan Moskova’dan Tokyo Narita havaalanına ise yaklaşık 9 saat süren bir yolculuk oldu. Uçakta size basit bir gümrük formu dağıtıyorlar. Bunun doldurmanız gerekiyor. Nerede kalacağınız ve yanınızda ne getirdiğiniz ile ilgili. Yanınızda getirdikleriniz ile ilgili her soruya hayır dedim çünkü evet derseniz çantanıza bakıyorlarmış. Bunu Japonya’da yaşayan arkadaşım özellikle söylemişti.


Aeroflot
Biraz Aeroflot’tan bahsetmek gerekirse, yemekler ve servis konusunda iyiler. Uçuş boyunca içecek servisi sürekli devam ediyor. Buna alkollü içecekler dahil. Kötü yanı ise konfor bakımından rahat değil. Özellikle koltuk aralıklarının çok dar olması beni çok rahatsız etti. Bu yüzden hiç uyumadan yolculuk yaptım. Biletin ucuz olmasının sebebi de sanırım uçağın konforsuz olmasıydı. İstanbul’dan Tokyo’ya uzanan bu yolculuk yaklaşık 18 saat sürdü.


Tokyo

Uçuş Günlüğü | Tokyo’da 1. Gün

Narita ve Airbnb | Tokyo’da 2. Gün

Miraikan ve Fleet Foxes | Tokyo’da 3. Gün

Hachiko ve Shibuya | Tokyo’da 4. Gün

Akihabara ve Ueno Park | Tokyo’da 5. Gün

Tsukiji Balık Pazarı | Tokyo’da 6. Gün

Meiji Tapınağı ve Veda | Tokyo’da Son Gün


Kanagawa

Kamakura ve Chinatown | Kanagawa’da 1 Gün

Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »