Loading...

Sahil Kamp – Şile | Kamp Alanları

Sahil Kamp

Sahil Kamp, Şile merkeze gelmeden 15 km önceki Sahilköy’de yer alıyor. Her türlü market alışverişinizi buradan yapabilirsiniz. Kamp yapılan alan Sahilköy merkeze çok yakın. Burada iki farklı kamp olanağı var. Biri orman içinde, biri ise deniz manzaralı bir tepede. Rüzgarlı havalarda ormanın içinde kamp yapılması çok ideal. Bir tarafı tepe olduğu için rüzgarı kesiyor ve bu sayede kışın da rahat bir kamp yapılabilmesini sağlıyor.


23 Nisan’ı fırsat bilip, hafta sonu ile birleştirerek gitmiştik. Şile’nin ilkbahar soğuğuna rağmen ormanın içinde üşümeden kalabiliyorsunuz. Gittiğimizde hava çok rüzgarlı olduğundan tepe yerine orman içine çadırlarımızı kurmuştuk. Bir tarafı tepeye baktığı için rüzgarı kesiyor. Burada ateş yakmak yasak ama mangal yapabiliyorsunuz. Hatta bunun için oluşmuş ufak alanlar da var.

Şile Sahil Kamp

Ormanlık alanda kısa bir yürüyüş parkuru var. Ağaçlar çok sık olduğundan kaybolma riskiniz var ama biraz dikkat ederseniz keyifli bir yürüyüş olacaktır. Paintball ve ATV gibi aktiviteleri de var fakat biz gittiğimizde sezon hazırlıkları devam ettiğinden henüz başlamadığını söylemişlerdi.

Şile Sahili

Bunun dışında sahilde çok geniş bir kumsalı var. Kumsal hemen kamp alanının önünde yer alıyor. Hava soğukken yürümesi çok güzel ama yazın buranın sahili çok kalabalık olurmuş. Bu yüzden yüzmeye değil de kamp yapmaya geliyorsanız ve çadırınızın keyfini tam anlamıyla çıkartmak istiyorsanız bahar aylarında gidilmesi tavsiye ediliyor.


Sahil Kamp

Kendi çadırınız ile gelirseniz kişi başı 25 TL ödüyorsunuz. Kamp alanının çadırını kullanmak isterseniz o zaman kişi başı 50 TL. Bu fiyatlar karşılığında tuvalet, kamp aydınlatması, plaj kullanımı, piknik masası ve çadır kurmak için tasarlanmış tahta alanları kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca kamp alanında bungalov evler de bulunuyor. Daha detaylı bilgi için Sahil Kamp’ın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Diğer kamp yerleri için tıklayınız.

TÜRKİYE’DE KAMP YAPILACAK HARİKA YERLER


Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »