Loading...

Monumental Mezarlığı | Milano’da Farklı Bir Gün

Monumental Mezarlığı

Monumental Mezarlığı, sanatsal mimarisi ve anıtların bolluğu ile dikkat çeker. Milano’da yer alan İtalya’nın iki büyük mezarlığından biridir. Bir diğeri ise Binbaşı Mezarlığı’dır.

Mezarlığa giriş ücretsizdir. Milano Centrale’den tek aktarma ile kolayca ulaşabilirsiniz. Burası bir mezarlıktan daha çok insana verilen değer ile sanat eserlerinin birleşmesinin hayranlıkla incelendiği bir yer. Her eserin kendine özgün detayları muhteşem!


Mezarlığa girişte bir kitapçık almanızda fayda var. Kısaca hikayeleri okuyarak neler anlatmak istediklerini öğrenebilirsiniz. Biz bir İtalyan arkadaş ile gezdiğimizden kitapçık almadık ve o bizim rehberimiz oldu.


Monumental Mezarlığı

 

Monumental Mezarlığı

Gömülmeyip de yakılan insanların küllerinin saklandığı bir bölüm var. Bu bölümün yıllık kiraları neredeyse orta sınıf bir araba fiyatındaymış. Bu yüzden bu mezarlıkta hep ülkenin en zengin insanları varmış.

Bir mezarlığa girmek insanı ürpertir fakat emin olun buradan ayrılmak istemiyorsunuz. Kusursuz mimarisi ve derin sessizliği içinde saatlerce dolaşıyorsunuz.


Ferrari

Mezarlıktan ayrılıp Vittorio Emanuele’ya geri döndük. Burada gezerken daha önce gördüğüm ama girmediğim Ferrari’nin mağazasına girip burada kısa bir tur attım. Burada simülasyona oturabiliyorsunuz. Biraz sıra olduğu için uzaktan izleme ile yetindim.

Mağazada çeşitli aksesuarlar ve bazı araba modelleri de sergileniyor. Fiyatların yüksekliği ve kuru da düşündüğünüzde ürünleri alabilmek pek mümkün görünmüyor. Sıradan gibi görünen bir tshirt 200 TL’den başlıyor. Bu yüzden burayı mağaza gibi değil de bir müze gibi düşünüp gezmek daha keyifli.


İtalya’da gezdiğim diğer şehirler için tıklayınız.


Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »