Loading...

Ömerli Barajı – İstanbul | Kamp Alanları

Ömerli Barajı

İstanbul’a yakın çadır kuracak kamp alanları kısmında Ömerli Barajı, yakınlık olarak ilk sırada geliyor olabilir. Anadolu Yakası’ndan 1 saatlik yolculuk ile ulaşabiliyorsunuz. Bu kadar yakın olup da yaşamdan bir o kadar da uzak olması insanı şaşırtıyor.

Kampa ulaşım çok rahat. Dağ yoluna girmenize rağmen yolları çok düzgün. Camları açıp, temiz havayı içinize çekerek keyifli bir yolculuk yaşatıyor. Esenceli Köyü’ne kadar bu şekilde keyifli bir zaman geçiriliyor. Esenceli ise oldukça küçük bir köy. Ömerli Barajı kıyısında sessiz, sakin bir yer.


Ömerli Barajı

Biz Nisan ayında gitmiştik ve rüzgarlı bir gündü. Bu yüzden gece yatarken biraz üşümüştük. Sabah ayazı da ayrı bir sürpriz olmuştu. Bunları dert etmeyip, en güzeli ufak bir ateş yakıp, manzaraya karşı çayınızı kahvenizi yudumlamanın keyfini çıkarın derim. (Fotoğraf alıntıdır)


Gitmeden önce yaptığımız ufak bir araştırmada etrafta yabani domuz ve kurt olduğu yazılmıştı. 1 günlük kampımızda yabani hayvan görmesek de her ihtimale karşı yiyecek artıklarını torbalayarak kampa uzak bir yerde ağaca asmıştık. Doğa içindeyken her zaman temkinli olmakta fayda var.


Diğer kamp yerleri için tıklayınız.

TÜRKİYE’DE KAMP YAPILACAK HARİKA YERLER

Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »