Loading...

Erikli Yaylası – Yalova | Kamp Alanları

Erikli Yaylası

Erikli Yaylası özellikle İstanbul’da oturanlar için hafta sonu gidilebilecek en güzel kamp alanlarından biri. Hem yakın olması hem de doğasının harika olması sebebi ile hafta sonu yapılacak 1 günlük kamplar için çok ideal.

2017 Mayıs’ta giriş ücreti olarak çadır başı 20 TL vermiştik. Kampı işleten ailenin içeride ufak bir yeri de bulunuyor. Çadırınıza gözleme sipariş edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet de var fakat her kamp alanında olduğu gibi maalesef temizlik konusunda başarılı değil.


Erikli Yaylası

Buranın belki de en önemli özelliği diğer kamp alanlarının tersine ateş yakmak serbest. Çadırınızın önünde kendinize ait ufak bir ateş yakabilirsiniz. Bunu herkes yapınca çok güzel bir ortam oluyor. Gündüz şortla otururken, gece berenizi ve montunuzu giyip uyuduğunuz değişken bir havası var. Yayla olduğundan gece için hazırlıklı gelmekte fayda var.

Bir başka özelliği ise telefon hiçbir yerde çekmiyor. Kimseyle iletişim kuramıyorsunuz. Bunun için kamp alanından ayrılıp yaklaşık 20-30 dk yürümeniz lazım. Telefonsuz bir hayatı özleyenlere ayrı bir mutluluk oluyor.


Erikli Şelalesi

Yürüyüş yapabileceğiniz çok güzel rotalar da bulunuyor. Erikli Şelale’sine gitmek bunlardan en güzel olanı. Kısa ama güvenli ve rahat bir yürüyüş oluyor. Eğer yazın giderseniz şelale altında yüzebilirsiniz.

Bunun dışında sık ormanlara girip özgürce dolaşabilirsiniz ama telefonların çekmediğini unutmamak gerekiyor.


Kamp Yolu

Ulaşım

İstanbul Pendik’ten 45 dakikalık bir feribot yolculuğu ile Yalova’ya geçtikten sonra yaklaşık 30-45 dakikalık bir kara yolu ulaşımı sonrasında kamp alanına ulaşabiliyorsunuz. Dağ yolundan gitmenize rağmen yolun çok düzgün olması sebebi ile ormanın içinde keyifli bir yolculuk yapıyorsunuz. Uygun bir yerde arabanızı durdurup manzarayı izlemek harika!


Diğer kamp yerleri için tıklayınız.

TÜRKİYE’DE KAMP YAPILACAK HARİKA YERLER


Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »