Loading...

Geo-Cosmos İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Bir Dijital Göçebe

Geo-Cosmos İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Geo-Cosmos Tokyo’da Miraikan içinde yer alıyor. Etkileyici güzelliğine saatlerce bakıp kendinizi mental olarak yenileyebilirsiniz. Bunu yaşayabilmek ise 620 Yen. Bu ücreti ödediğinizde Miraikan’ı da tamamen gezebiliyorsunuz.

Geo-Cosmos yer yüzü hareketlerini uydudan alıp, bunları 90 günlük veriler ile her gün güncelleyerek sonuçlarını harika görseller ile sunar. Doğa olaylarını bu sayede takip edebiliyorsunuz.


Dünyadaki bulutların görüntüleri, hava durumu uydularının aldığı gündelik görüntü verilerini yansıtır. Aynı zamanda okyanus asitlenmesi ve sıcaklık değişimini grafiklerle sağlar. Dünya’nın her dakikasını izleyen mevcut görüntüsünü ve gelecekte nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Sergi içeriği tüm dünyadaki bilim adamlarından ve araştırma enstitülerinden elde edilmektedir.

Geo-Cosmos İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Tam altına yaptıkları dinleme salonunda uzanırken insanın saatlerce yatıp izleyesi geliyor fakat Japonlar düşünceli insanlar olduğundan başkaları da aynı keyfi yaşasın diye çok fazla işgal etmeden kalkıyor.

Miraikan’ı dolaşmak ve Geo-Cosmos’un altında uzanarak biraz dinleme ile burayı gezmek ortalama 2 saat sürüyor. Eğer siz de biraz teknoloji meraklısı iseniz bilgi üzerine kurulu, sürekli şaşırtan ve çok şey öğreneceğiniz Miraikan’a gelip Geo-Cosmos’u görmeniz gerekir.

Ana özellikleri

Lüminesans cihazı: Organik LED (10,362 kare panel [96 mm])

Boyut: Çap 6 metre (Dünya’nın yaklaşık 1/2 milyonuncu büyüklüğünde)

Piksel sayısı: 10 milyon piksel ve üstü

İç yapısı: Jeodezik oktahedral modeli


Merak edenler web sayfasından tüm bilgilere ulaşabilir.

Miraikan için tıklayınız.

Japonya’da gezdiğim yerleri görmek için tıklayınız.

Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »