Loading...

Akihabara ve Ueno Park | Tokyo’da 5. Gün

Akihabara ve Ueno Park

Tokyo’yo gelmeden önce yaptığım araştırmalarımda herkes Akihabara’dan bahsediyordu. 5.günümün sabahında evden çıkıp 20 dakikalık bir yürüyüş ile önce Naka-Meguro istasyonuna ulaştım. Japonya’da yürürken ilginizi çeken şeylerden biri de kaldırımlar. Bizdeki gibi yüksek beton anlayışı yok zaten kaldırımları olmayan ülke diye bir programda duymuştum. Gerçekten çok doğru bir gözlem. Bu ülkede kaldırımlar çizgilerle ayrılıyor hatta bazı yerlerde neresi kaldırım onu bile anlamıyorsunuz. Yola çıkmanız gerekse de arabalar size korna çalmıyor. Polisleri bile silah taşımıyormuş. İnsan böyle şeylere zor inanıyor.


Naka-Meguro’dan Akihabara’ya yani Electric Town’a trenle 40 dakika gibi bir sürede gittim. Akihabara tabiri caizse tam bir nerd yeri. Normal olan hiçbir şey yok. Buranın farklı bir dünya olduğunu hemen size hissettiriyor. 6-7 katlı bir Sega binası, ilginç oyun makineleri, teknoloji ile ilgili her türlü ürünün satıldığı elektronik mağazalar, yolda yürürken sizi çeviren maidler. Yanınıza gelip Maid cafelere gelmeniz için size broşür veriyorlar.


Electric Town’da bir süre gezdikten sonra Ueno Park’a doğru yürümeye başladım. Ueno Park, Yoyogi Park kadar büyük olmayan içinde ufak bir festival alanı ve müzeleri olan güzel bir park. Ben gittiğimde festivalin sonuna denk geldiğimden etkinlik kısmını çok fazla göremedim fakat çeşitli yemekleri ve ne olduğunu tam anlayamadım bir gösterisini izleyebildim. Parkta bir süre dinlendikten sonra müzeye gittim.


National Museum of Nature and Science

Parkın içinde National Museum of Nature and Science var. Buraya giriş 600 Yen civarında. İçeride ingilizce açıklama olmaması sebebi ile tarih kısmını biraz hızlı geçmek zorunda kaldım ama hayvanların olduğu bölümde uzun bir vakit harcadım. Detaylara o kadar fazla emek harcamışlar ki sanki hepsi gerçek gibiydi. Hepsini uzun uzun inceleyip çok eğlenceli vakit geçirdim. Taito yakınlarındaysanız eğer Ueno Park’a gelip kısa bir tur atıp, sonrasında bu müzeye kesinlikle gelmelisiniz. Bunun dışında parkın içinde Tokyo National Museum da var. Buraya girişte çok sıra olması ve pek vaktim olmaması sebebi ile giremedim.


Craft Heads

Taito’yı bitirdikten sonra Shibuya’ya döndüm. Gelmeden önce bir arkadaşım Craft Heads’e gitmemi, burada çok güzel biraların olduğunu söylemişti. Bir süre Shibuya’da Craft Heads’ı aradım. Hiç beklemediğim bir sokakta sanki gizlenmiş bir mekan gibiydi. İçeride 4-5 masanın olduğu ufak fakat çok kaliteli bir pub. Menüden rastgele bir Japon birası seçtim ve tadı gerçekten çok güzeldi. Fiyatları ise normalin üzerindeydi. 30’luk en ucuz birası 600 Yen’den başlıyordu. Craft Heads’deki biraları bir kenara bırakırsak eğer marketlerde satılan ya da Izakaya’da verilen ucuz biraları da çok iyi. Tokyo’da bira içmesi çok keyifli.


Izakaya

Craft Heads’den sonra bu sefer kötü bir Izakaya (Japon Meyhanesi) görmek istedim. Bu zamana kadar gittiklerim hep güzel yerlerdi çünkü oralara Japonya’da yaşayan arkadaşım götürmüştü. 5.günün akşamı yalnız dolaştığım için Shibuya’da biraz dolandıktan sonra istediğim gibi bir yer bulabildim. Kötü bir meyhaneydi fakat fiyatları çok pahalıydı ama artık bir kere oturmuş bulundum ki zaten oturduğum anda ben daha istemeden önüme 50’lik bira geldi. Bu fiyatların daha ucuzuna çok daha kaliteli yerlerde oturabiliyorsunuz. Menüde 3 saatten az oturursanız bu fiyatların geçerli olduğu yazıyordu. Fazlasını oturursanız ne oluyor onu hala bilmiyorum çünkü mekanda ingilizce bilen olmadığı için pek anlaşamadım. Tek başıma olduğum bu akşamda kötü bir Izakaya ile iyi bir Izakaya arasında fiyat farkı olmadığını da bu sayede öğrenmiş oldum.Tokyo

Uçuş Günlüğü | Tokyo’da 1. Gün

Narita ve Airbnb | Tokyo’da 2. Gün

Miraikan ve Fleet Foxes | Tokyo’da 3. Gün

Hachiko ve Shibuya | Tokyo’da 4. Gün

Akihabara ve Ueno Park | Tokyo’da 5. Gün

Tsukiji Balık Pazarı | Tokyo’da 6. Gün

Meiji Tapınağı ve Veda | Tokyo’da Son Gün


Kanagawa

Kamakura ve Chinatown | Kanagawa’da 1 Gün

Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »