Loading...

Uçmakdere – Tekirdağ | Kamp Alanları

Uçmakdere

Uçmakdere, İstanbul’a yaklaşık olarak 185 km uzaklıkta olan Tekirdağ’a bağlı bir köydür. İstanbul’a yakın günü birlik bir kamp arıyorsanız Çınar Mokamp en ideal yerlerden biridir. Uçmakdere’nin merkezini 1-2 km geçince deniz kenarında yer alan kamp alanının konumu çok güzel. Yüksek çınar ağaçlarının altında, deniz manzarası eşliğinde huzur bulacağınız bir yer. Burada ayrıca orman içi güzel bir yürüyüş yolu da var.


Uçmakdere-Şarköy

Uçmakdere’nin yolu çok dar ve virajlı. Bu sebeple gece yolculuğu yapmaktansa gündüz gidilmesi hem keyifli hem de güvenli bir sürüş olmasını sağlayacaktır. Tepeye çıktıkça manzaraya hakim olan yerlerde mola vermeniz, artık çok az yerde görebildiğimiz bu yeşil doğayı ve sağladığı tertemiz havayı solumanız gerekli.


Uçmakdere

Mocamp’ta çadır başı 30 TL gibi bir ücret ödüyorsunuz. Kamp ateşi yakmak yasak ama mangal yapabilecek kadar bir ateş yakabiliyorsunuz. İçeride gözleme, tost yiyebileceğiniz işletme sahibinin ücretli bir yeri var. İsterseniz kullanabilirsiniz ayrıca herkesin kullanabileceği ücretsiz tuvaletler de mevcut. Tuvaletler çok iyi diyemem. Bir kamp alanında olabilecek kadar temiz.

Siz çadırınızı kurarken, sevimli doğa dostları da size eşlik edebilir. Hatta tüm gece boyunca yanınızdan ayrılmayıp arkadaşlık etmeleri de çok büyük ihtimal. Onlar da ortamın sağladığı huzura uyup, sessiz bir şekilde yanınızda oturacaklardır.


Yamaç Paraşütü

Biz yapmadık ama ayrıca yamaç paraşütü de deneyebilirsiniz. İstanbul’a en yakın yamaç paraşütü yapabilecek yer, Uçmakdere’dir.


Şarköy

Şarköy’e uğrayıp yerel halkın evinde yaptığı şaraplardan alabilirsiniz. Türkiye’nin şarap endüstrisinin kalbinin attığı, Rumlardan kalan şarap kültürünün yaşatıldığı nadir yerlerden biridir.

Son olarak çiğ börek seviyorsanız eğer Şarköy’de çok meşhur. Onu da bir tadın derim.


Diğer kamp yerleri için tıklayınız.

TÜRKİYE’DE KAMP YAPILACAK HARİKA YERLER


Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »