Loading...

Disneyland Paris | Fransa’da Yaşanan Çocukluk

Disneyland Paris

Fransa gezisinin en güzel taraflarından biri de kuşkusuz Disneyland Paris. Çocuklardan çok yetişkinlerin eğlendiği, herkesin de bildiği harika bir eğlence parkı. Ben de Paris gezim sırasında 1 günümü tamamen Disneyland’e ayırmıştım.

Turla gittiğim için verdikleri bilet ile neredeyse her bölümüne giriş yapabiliyorduk. O zamanlar fiyatı ne kadardı hatırlayamadım ama Disneyland’ın web sayfasında yazan bilgiye göre 2018’de 1 park alanı için 79 USD, 2 park için ise 102 USD. (Dolar Kuru 4.2)


Disneyland Paris

Sabahın erken saatlerinde kalkıp uykusuz bir şekilde gitmenize rağmen, içeri girişinizde müthiş bir enerji veren yer, Disneyland Paris. Rengarenk yapıları ve eğlenceli karakterleri ile girişinizden çıkışınıza kadar yorulmadan eğleniyorsunuz. Neredeyse sıkılmanıza izin vermiyorlar.

Kasım ayında gitmemizden ötürü çok fazla sıra beklemeden içerideki birçok şeye binme imkanımız oldu. En fazla 10 dakika kuyrukta beklemişizdir. Yaz aylarında çok kalabalık olduğundan 1 saat kuyrukta bekleyenler oluyormuş. Bu yüzden gidilecek mevsimi iyi seçmekte fayda var yoksa çok can sıkıcı olabilir.


Roller Coaster

Bir gün boyunca hiçbir şey düşünmeden sizi bir hayal dünyasına sokan ve harika vakit geçirmenize sebep olan farklı bir dünya. Artık döviz kurundan dolayı çok pahalı da olsa içeri girdiğinizde buna değer dedirttirecek yerlerden biri.


Fransa’da gezdiğim diğer şehirler için tıklayınız.


Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »