Loading...

Seyahat Öncesi Kullandığımız Faydalı Web Sayfaları

Seyahat Öncesi Kullandığımız Faydalı Web Sayfaları

Seyahat öncesi hazırlıklar kimileri için gezmek kadar önemli olsa da kimileri de buna çok önem vermeyip anı yaşamayı tercih eder. Ortak noktaları ise her zaman ucuz bilet ve ucuz konaklamadır. Hangi dönem hangi firmanın daha ucuz bileti var, temiz ve ucuz konaklamayı nasıl bulurum en çok araştırılan konulardır.


En İyi Konaklama Arama Siteleri

En İyi Konaklama Arama Siteleri

Fiyatı uygun bir otel bulmak, yurt dışı seyahat öncesi yapılması gereken en önemli süreçlerden biridir. Özellikle döviz kurunun yükseldiği bu dönemlerde (şimdilik USD:4,6 ve EUR:5,4 iken) biz çalışanlar için daha da önem taşıyor.

Konaklama için otel ya da ev bulma siteleri içinde hepimizin de bildiği gibi Booking.com en popüler olanlardan biri. Bunu yanı sıra AgodaTrivago ve Expedia da alternatifler arasında yer alıyor. Eğer kalıplaşmış korkularınız yoksa seyahat edeceğiniz ülkenin güvenlik durumuna göre Airbnb de kesinlikle tercih sebebi olmalıdır.


Ucuz Uçak Bileti Bulma Siteleri

Ucuz Uçak Bileti Bulma Siteleri

Ucuz uçak bileti bulmak gerçekten de zor bir iş. Tatil için ayırdığımız paranın önemli bir kısmı uçak biletine gidiyor. Son yıllarda Pegasus’un belli dönemlerde yaptığı %30 – %40’lık indirimler çok cazip geldi ve düşük bütçe ile seyahat etmeye olanak sağladı. Fakat dövizin yükselmesi ile artık bu indirimler dahil bütçeyi zorlamaya başladı.

Uçak bileti için her zaman karşılaştırma yapıp, alternatiflere bakılması gerekir. Bunu kolayca yapabilmek için Skyscanner, Momondo ve Expedia gibi sitelere de göz atılması gerekiyor. Bununla beraber Google hizmetlerinden biri olan Google Flights da tercih edilebilir. Havayolu firmalarının kendi web sitelerinde uçak aradığınızda arama sitelerindeki uçak bileti fiyatlarından daha yüksek sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.


En İyi Araba Kiralama Siteleri

En İyi Araba Kiralama Siteleri

Yurt dışında araba kullanmak bazı gezginlere göre yorgunluk olarak düşünülse de kısa süreli seyahatlerimizde çok yer gezmemizi sağlar ve araba kullanmayı sevenler için de keyifli bir tecrübe olur.

Araba kiralamayı yurt dışına çıkmadan birkaç ay önce yaparsak daha ucuza ayarlayabiliriz. Araç kiralama yaparken RentalCars ve EuropCar tercih edilebilir. Trafik cezası yememek için hız kuralları ve park yerlerini iyi araştırmakta fayda var.


Gezilerimin tümü için tıklayınız.

Hikayelerim

Yorum Yok

Yorum Yazın

Translate »